Már a felvezető posztban szerettem volna leírni ezt a mondatot, de türtőztettem magam és egészen ideáig kibírtam, hogy ne tegyem meg. „Nagyon hálátlan dolog egy ilyen párharcról posztot írni.” Most sincs ez másképp. Hiszen a csapat gyönyörűen játszott, talán még jobban, mint az első mérkőzésen Rómába. Számolatlan helyzetet alakított ki, melyek felének értékesítésével sokkal beljebb lennénk.
De a lehetőségek kimaradtak, vagy épp Navas fogott, mint a festék, vagy épp a Serie A-ban brillírozó csatáraink voltak befosva pontatlanok, vagy alulkoncentráltak a döntő pillanatban. Ez van. Véleményem szerint így ki lehet esni, más kérdés, ha keresni akarsz valamit az európai elitkörben, akkor egy ilyen kétmeccses nyolcad döntőn gólt/gólokat kell szerezni.
Keserű a szám íze, mivel megvoltak a helyzeteink. Hogyhogy megvoltak, sorra jöttek egymás után. Oké, a Real Madrid is rendesen dolgoztatta a lengyel portásunkat, de attól még Salah és Dzeko miért nem értékesítette a ziccerét? Nehéz megmondani. De próbáljunk valamennyire időrendben haladni, még akkor is, ha ez egy kicsivel eltérőbb értékelő lesz, mint amilyet tőlem megszokhattatok.
76654 néző várta az olaszokat a Bernabéuban. Szép adat, de nem annyira meglepő. Szerencsére Florenzi vezetésével pályára küldött társaság egy rövid másodpercre sem tojt be. Szépen elkezdte csapatunk azt játszani, amit a legjobban tud. Letámad, villámgyorsan próbál labdát szerezni, majd amit megvan a golyó gyors ritmusváltásokkal, rövid de annál pontosabb passzokkal, előrefelé igyekszik. Sikerült több komoly helyzetet kialakítani, mind kimaradt.
Természetesen a Madridnak szintén akadt nem egy veszélyes helyzete, de a védelem tökéletes összeszokottsággal tette a dolgát, illetve Szczesny számtalan nagy védést mutatott be. Ezzel nagyban hozzátett a csapat játékához, fenntartva a reménysugár utolsó szálait. De elöl nem akart összejönni az, amiről álmodtunk. Kimaradt minden.
Elgondolkodhatnánk azon, hogy a Perotti-Salah-El Shaarawy-Dzeko négyes miért volt képtelen két mérkőzésen egyetlen egyszer sem betalálni? Miközben a bajnokságban (a két BL mérkőzés között) három meccsen 10 gólt lőtt és 7 gólpasszt osztott ki ez a quartet. Jó, ennyivel könnyedebb az olasz bajnokság? Nem úgy van, hogy a spanyol bajnokságban fordítanak kisebb figyelmet a védekezésre? Nem értem. Én pont ebben a szédítő támadó formában bíztam, amíg csak lehetett.
Ezzel szembe a Real első cseréjét követően máris okozott annyi zavart, az addig hibátlanul működő védekezésbe, hogy sikerült Cérnát helyzetbe hozni középen. Aki nem volt rest bebelsőzte a könnyűnek egyáltalán nem nevezhető labdát. Hiszen a kapus és Manolas is a milliméterekre volt a portugál díszpolgártól. Ezt a lengyel hálóőr arcán is lehetett látni később, de komolyabb sérülés nem történt.
Pár pillanattal ezután Rodriguez szintén bizonygatni próbálta Zidanenak, hogy igencsak helye van ebben a csapatban, vagy ahogy ők fogalmaztak, a jövő csapatában. Éles szögből, Szczesny lábai között, bőrbe szerezte meg a spanyolok második gólját. Ezt követően sporttörténeti pillanat szemtanúi lehettünk, hiszen Francesco Totti vélhetően utolsó Bajnokok Ligája mérkőzésén léphetett pályára. Az előbb említett közel nyolcvanezer néző állva megtapsolta az öreget. Majd a pályán is hosszas pacsizások következtek, mire végre lehetett a játékkal tovább foglalkozni.
Egyébként Totti a neki egy évtizeddel ezelőtt „kitalált” hamis tízes pozícióba érkezett, magyarul Dzeko mögé helyezkedett a képzeletbeli mágnes táblán. Ez aztán a gyakorlatban egy teljesen szabad pozíciót jelentett. Élt is rendesen Totti a lehetőséggel, osztogatta a labdákat bőszen. 17 passzából 14 sikeres volt. Nála csak a védők és Vainquere volt pontosabb.
Pjanic összeszedett egy kisebb bokasérülést, miről pontos információim egyelőre nincsenek. Remélem komoly baja nincs. Összességében a párharc esélyesebb csapata jutott a legjobb nyolc közé. Az AS Roma szégyent nem vallott, nyugodtan lehetünk büszkék kedvenceinkre. Sajnos rúgott gól nélkül igen nehéz továbbjutni. Ez volt idénre a Bajnokok Ligája. Reményeink szerint jövőre, pontosabban ősszel folytatjuk.